The Horse Whisperer
Mi nem suttogunk a lovakkal , hanem hagyjuk ,hogy ők szóljanak hozzánk!
MENÜ

A Vivivel készült interjú:

Rövid bemutató:

Vivi: egy lány akinek van egy lova és elég komoly célt tűzött ki magának.

Kedves: Vivi lova.

1.kérdés.: Mik a terveid a Kedvessel?... (Milyen lovassportban szeretnél résztvenni?)

1.válasz.: Díjugratni, military, díjlovagolni és igazándiból bármelyiket kipróbálnám, mert érdekes. Inkább ezekben a lovassportokban szeretnék jó eredményt elérni,de főleg a díjugratással, mert avval szeretnék kijutni az olimpiára.

2.kérdés: Milyen saját lóval dolgozni?

2.válasz: Sokkal másabb mint iskolalóval,mert tudod, hogy a lovadért te felelsz, és nem más amikor lovagolsz rajta. És bármire  megtaníthatod a lovadat, mert ő a tiéd. Azt kezdesz vele amit csak szeretnél.

3.kérdés: Mik az alap felszerelések amit egy edzéshez fontosnak tartasz a lovadszámára?

3.válasz: Amiket a leggyakrabban használok ugye a kantár teljesen felszerelve zablával és szárral együtt, nyereg kengyelell és kengyel szijjal együtt, nyeregalátét, zselé, szörmés vagy sima, általában martingál, ínvédő, bokavédő, és pataharang. Legritkábban edzés elején a futószár és az ostor  bemelegítésnek.

4.kérdés: Mit gondolsz a lovadról? (Úgyértve,hogy pl. mire lenne alkalmas? Mennyire érzékeny? Hogy reagál a segítségeidre? Ilyesmi....Mesélj róla valamit....)

4.válasz: Megpróbálom röviden összefoglalni díjlovaglásban és díjugratásban alkalmasabb és én úgy gondolom,hogy ha tud akadályt ugrani a ló akkor a militaryban is jó lehet. A kéz és a csizma segítségeimre jól reagál bár egy kicsit ilyedős,hisz fiatal. Ja és a legfontosabb, IMÁDJA a hasát.

5.kérdés: Futószárazáskor,hogy reagál? (Dolgozik-e rendesen? Ilyesmi ...)

5.válasz: Futószárazáskor egy szóra elindul lépésbe, ügetésbe és vágtába. Általában nem kell hozzá használnom hozzá ostort.

6.kérdés: Gondolom te nagyon szereted őt, és ő téged?

6.válasz: Igen nagyon szeretem őt hisz ő a lelki társam és egyben a legjobb barátom is, aki bármikor meghallgat és mikor leesek a határól  megáll mellettem és megvárja  míg visszaszállok  a hátára  ha sikerül. Én úgy gondolom,hogy egy lovon akkor  lehet észre venni,hogy szereti a gazdáját, mikor meglátja és megy a karám kijáratához,hogy köszöntse és menjenek a pályára és persze mikor a ló követi a gazdáját kötőfék, kantár és bármi nélkül.

7.kérdés: Milyen érzésed van amikor kimész vele terepre?

7.válasz: Tdom,hogy imád kijönni és mikor kinn vagyok nála megpróbálom minnél többször megoldani,hogy kimenjek vele, mert ott sokkal szabadabbnak érzi magát, hiszen nem a megszokott pályán járunk, hanem akár egy új utat járunk meg.

8.kérdés: Szeret-e ugrani a Kedves?

8.válasz: Igen, Szeret. Mert hisz mikor ülök rajta érzem minden porcikáján,hogy menne rá az akadályra és teljesítené az ujjabb feladatokat.

9.kérdés: Mit érzel amikor az akadály felett vagytok?

9.válasz: Ilyenkor mindig egy problémára gondolok és ha leverés nélkül átugrattuk akkor a problémám is könnyen meg fog oldódni. De valójában csodás érzés  mert tudom,hogy nem adatik meg az embereknek az a tehetség,hogy tudnak repülni,de nekem valahogy sikerült elérnem egy olyan lélekkel akivel az életemet fogom leélni.

 

Egy idézet Vivitől :  " Nekem ki van tűzve a célom, amit szeretnék elérni miután csiszoltam a tudásomat."

 

 

 

 

 

   Lovasoktatás: 

 

Hozzávalók:

-Nulla lovaglótudás (mert azt idővel ,gyakorlás során mi adjuk)

-Lovas holmi (ha nincs lovaglónadrágod ,akkor egy kényelmes melegítőnadrág és egy zárt merev talpú cipő vagy csizma.

-És legfőképpen TE!

A pacik és egy kobak már vár rád...

-Futószáras oktatás:Kezdőknek,és újra kezdőknek!

Ismerkedés a lovaglással,elsajátítjuk a helyes ülést,a segítségadásokat,megtanulunk ügetni,vágtázni.

Osztálylovaglás: Középhaladóknak és haladóknak!

Gyakoroljuk a segítségadásokat,megtanuljuk írányítani a lovunkat és tanulunk patanyomfigurákat.

Tereplovaglás: Haladóknak!

-Zöld környzetben (télen pedig hófehérben) egy egyórás vagy kétórás kört fogalommentes földutakon haladunk végig.

 

Oktatás:


Az első leckék mindig futószáron történnek. Az edző a földön áll,és a lovat hosszú száron,az úgynevezett,,futószáron" vezeti és irányítja. A ló nagy körön halad körülötte,és hangos paracsoknak,valamint a futószárazó ostornak engedelmeskedik. A futószárazás során lehetősége van a kezdő lovasnak arra,hogy megtauljon görcsölés nélkül,lazán ülni a lovon,s közben nem kell azzal foglalkoznia,hogyan irányítsa a lovat.

Ha valaki már alig várja ,hogy egyedül lovagolhasson,a futószárazás kissé unalmasnak tűnhet,de ha futószáron megalapozzuk a biztos ülést és javítjuk az egyensúlyunkat,azzal a késöbbi fejlődést is gyorsítjuk.

 

Ha már lépésben,ügetésben és vágtában is biztosan ülünk a ló hátán,valamint képesek vagyunk a lovat jelekkel (segítségekkel) elíndítani,és a jár módját változtani,a következő lépés az,hogy csatlakozzunk a szintünk lévő lovasok csoportjához,és elkezdjük az osztályban való lovaglást.

 

Ebben az időszakban még nem feltétlenül jó,ha valaki egyedül akar leckét venni. Ehelyett osztályban,az edző utasításai alapján,a tanítómester (kezdők oktatására használt,tapasztalt ló) hátán ülve el kell kezdeni a saját fejünkkel gondolkodni,és ki kell fejleszteni a lovagláshoz és a ló irányításához szügséges finom érzéseket. Néhány óra után,ha már biztonságosabban érezzük magunkat a ló hátán,olyan gyakorlatok következnek,amelyek segítenek az egyensúly és  a ló feletti kontroll fejlesztésében,és tovább javítják a lovas ülésbiztonságát és bizalmát. A gyakorlatok közben a kengyeleket rövid ideőre át kell dobni a nyereg elött a ló nyakán,és kengyel nélkül kell lovagolni. Azt is megtanulja a kezdő lovas,hogyan igazítson kengyelt,hogyan húzza  meg a hevedert a nyeregből,és hogyan bánjon a lóval, miképp irányítsa más lovak jelenlétben.

 

Ha már biztos az ülésünk lépésben,ügetésben és vágtában,következik az ugró vagy könnyített ülés,néhány alacsony akadály és patanyom figurák tanulása. Majd megkezdődhet a lovaglás terepen,csoportosan. Függetlenül attól,hogy valaki csak kedvtelésből akar-e vagy olyan ambíciói vannak,hogy díjlovas netán ugrólovas lesz,a sokoldalú kezdeti kiképzés a legjobb alap ahhoz,hogy hosszú távon is élvezze a lovaglást.

 

Asztali nézet